Aktualności

05.09.2013 Myśliwi dzieciom OHZ Czempiń

W dniu 5 września 2013 Aleksander Burdziak (Koło Łowieckie nr 2 RATUSZ) wspierał wraz z Andrzejem Jesse (Koło Łowieckie nr 21 Jawor) grupę 27 poznańskich wolontariuszy, którzy postawili sobie za cel zorganizowanie spotkania integracyjnego dla ok. 50 dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w ramach korporacyjnego programu wolontariackiego „ORANGE DAY".

Głównym celem spotkania integracyjnego była prezentacja dzieciom rodzimej fauny i flory oraz poszerzenie ich wiedzy z zakresu ochrony przyrody z wykorzystaniem ścieżek edukacyjnych oraz materiałów edukacyjnych "myśliwi dzieciom".

Dzieci rozpoczęły spotkanie od zwiedzenia Nadleśnictwa Konstantynowo, gdzie zapoznały się rolą leśniczego w współczesnym świecie, rodzajami zwierzyny i drzew występujących w Polsce. Dzieci miały również szansę zapoznać się z różnego rodzaju urządzeniami wykorzystywanymi w gospodarce leśnej. Dodatkowo program został rozszerzony o wycieczkę po pobliskim lesie, której celem było praktyczne rozpoznawanie rodzajów drzew oraz poszukiwanie tropów zwierzyny.

W drugiej części dnia spotkanie integracyjne było kontynuowane w Stacji Badawczej OHZ Czempiń gdzie m.in. prowadzi się reintrodukcję sokoła wędrownego i dzikiego królika. W OHZ Czempiń dzieci miały możliwość obserwacji żywych zwierząt m.in. dziki, muflony, sarny, bażanty, dzikie króliki oraz różnego rodzaju ptaków szponiastych. Wszystkie zwierzęta zostały dokładnie omówione dzieciom przez wolontariuszy, dla których to była również ciekawa lekcja edukacyjna do której musieli się wcześniej szczegółowo przygotować. Ostatnim elementem spotkania integracyjnego były gry i zabaw edukacyjne dzieci na świeżym powietrzu m.in. quiz ze znajomości gwary myśliwskiej i faktów z życia i budowy zwierzyny. Dzieci miały możliwość spożycia ciepłego posiłku, owoców, napojów i wielu, wielu słodyczy.

Na koniec wszyscy uczestnicy uwiecznili sie na wspólnym zdjęciu. Każde dziecko otrzymało prezenty w postaci kolorowanek łowieckich i materiałów edukacyjnych „myśliwi dzieciom".

Warto nadmienić, że całodniową piękną oprawę muzyczną i prezentację sygnałów łowieckich zapewnił myśliwy Andrzej Jesse członek KŁ Jawor nr 21 w Poznaniu.

 

PS. Zdjęcia z polowania zamieszczono w pozycji >> Galeria << (dostępna po zalogowaniu)