Aktualności

17.01.2019 Wilki w Poznaniu

Wilki na stałe zadomowiły się w dwóch naszych obwodach, czego dowodzą systematycznie napływające informacje o kontaktach z tymi drapieżnikami. Oprócz odnotowywanych przez nas relacji świadków, zbieramy też "twarde dowody" obecności wilka pochodzące z fotopułapki. 

Poniżej zdjęcie i materiał wideo z obserwacji wilka dokonanej 17 stycznia 2019 roku w obwodzie 175 Poznań-Wschód, wilka z watahy "zameldowanej" w Poznaniu na ulicy Darzyborskiej. W tej okolicy, od listopada 2018 roku monitorujemy watahę liczącą 5 sztuk.

Naszymi obserwacjami podzieliliśmy się z Instytutem Ochrony Przyrody Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. W atlasie ssaków Polski dla wilka, zaktualizowano zasięg występowania o obserwacje pochodzące z naszych obwodów - 215 i 175.

Mapę z zaznaczonymi, aktualnie miejscami występowania wilka można obejrzeć pod adresem: http://www.iop.krakow.pl/Ssaki/gatunek/101

Materiał video: >>> Wilki w Poznaniu <<<

Artykuł 1 opublikowany w Głos Wielkopolski (Wilki pod Swarzędzem) 

Artykuł 2 opublikowano w WP.PL (Wilki pod Poznaniem. Mapa występowania wilków w Polsce)

Artykuł 3 opublikowany w Głos Wielkopolski (Jak zachować się gdy spotkasz wilka)

Artykuł 4 opublikowano w poznan.gazeta.pl. 

Video na Youtube na temat wilka 

Zaobserwowane w łowisku wilki można zgłaszać do KŁ RATUSZ poprzez formularz karta obserwacji (do ściągnięcia w postaci DOCX).

A9B8